Vítejte na La Manga del Mar Menor

La Manga, tak trošku jiný „rukáv“

La Manga del Mar Menor se nachází na jihovýchodě Španělska na pobřeží Costa Cálida, které je stále velkou neznámou pro české turisty. Když slyšíte mluvit o dovolené ve Španělsku, určitě se vám jako první vybaví pobřeží Costa Brava u Barcelony.

Pokud vás unavují pořád ta samá místa, přeplněné turistické pláže a ani nevíte, zda se tam v dnešní době díky politické situaci budete cítit bezpečně, vyzkoušejte La Mangu, v překladu „rukáv“, který vás určitě překvapí! Díky mírným klimatickým podmínkám zde svetr během hlavní sezóny rozhodně potřebovat nebudete!

Stavební boom

V 60. letech minulého století začala zástavba této člověkem nedotčené oblasti, kterou lemovaly písčité pláže, rostl zde nízký porost a různé druhy koření. Významně se na tom podílel právník a architekt Tomas Maestre, který část zdědil a druhou si odkoupil.

Plánoval každé dva kilometry vystavět luxusní ubytovací kapacity. Nejdříve byla postavena silnice, dnešní Gran Vía a poté v roce 1965 první hotel Entremares, nacházející se na prvním kilometru. Později ale začal rozprodávat pozemky různým stavebním firmám a nastal boom, který trval v podstatě až do roku 2007. Od původního plánu se značně liší, jak sami poznáte, každá budova je jiná, typická je zástavba do výšky.

Na co všechno se můžete těšit

La Manga a jejích přes 40 kilometrů dlouhých pláží není jediným lákadlem. Pokud vás smažení se na slunci unaví, můžete si rozhýbat kosti provozováním vodních sportů, vyjet si zahrát golf do dvou luxusních resortů, zazávodit si na motokárách nebo podniknout výlety do okolí.

Čeká na vás plavba po laguné Mar Menor, hlavní město regionu Murcia, antické město Cartagena s vojenským přístavem, bahení lázně San Pedro del Pinatar a další zajímavá místa pobřeží Costa Cálida.

La Manga del Mar Menor je klidnější oblast, nečekejte bujarý noční život ani velká nákupní centra, nýbrž spíše místní typické trhy konající se každou neděli, malé obchůdky a množství barů s příjemným posezením.

A ruku na srdce, kdo může říct, že vyzkoušel dvě moře během jedné dovolené?