Nejteplejší pobřeží Španělska

Jak už sám název napovídá, Costa Cálida, znamená teplé pobřeží. Vyznačuje se malým množstvím srážek, takže je zároveň i jeden z nejsušších a nejteplejších regionů v Evropě.

Dopad to má jak na cestovní ruch, tak na zemědělství. Daří se hlavně citrusovým plodům, region Murcia je králem ve vývozu citrónů, až 30% exportu z celého Španělska pochází odsud.

Vodou se neplýtvá, protože jí není dostatek, proto také na plážích střediska La Manga del Mar Menor nejsou sprchy, jen stojany s kohoutkem na opláchnutí nohou.

La Manga del Mar Menor se vyznačuje teplým létem, které zpravidla začíná koncem dubna čí začátkem května. Moře sice není vyhřáté na optimální teplotu, ale i tak se najdou odvážlivci, co se koupou, sluníčko tady svítí přes 300 dní v roce.

Za nejteplejší měsíce jsou považovány měsíce červenec a srpen kdy se teploty můžou vyšplhat ke 40 stupňům. V srpnu se zpravidla neobejdete bez klimatizace. Moc časté nejsou ani letní bouřky, pokud ráno zaprší,odpoledně už po dešti není ani stopa.

Většina cestovních kanceláří doporučuje dovolenou v měsíci září, moře už je krásně vyhřáté a ani nejsou taková horka, teploty se pohybují okolo 26 stupňů.

Zpravidla se dá koupatdo listopadu, ale díky klimatickým změnám se to rok od roku mění. Pršet začíná koncem října, vydatněji potom v lednu a únoru. Vůbec není neobvyklé trávit vánoční svátky pod slunečním svitem a v tenkém svetříku.