Golfové pobyty ve Španělsku

Pobřeží Costa Calida i okolí La Manga del Mar Menor je doslova poseto golfovými hřišti. Nejbližší golfové hřiště je La Manga Golf Club, kde jsou tři krásná 18ti jamková hřiště ale třeba i tenisové kurty i další sportovní vyžití.

Golfové cesty do Španělska jsou velmi oblíbené nejen pro kvalitu hřišť ale také pro přijatelné ceny často srovnatelné s těmi v České republice. A ani s golfovým vybavením si nemusíte dělat starosti. Pronájem golfového bagu na letišti je dnes již samozřejmostí. Na celý týden jej můžete mít již od 35 EUR a vrátíte jej zase při odletu. Ostatně tyto služby poskytuje společnost Clubs to Hires po celém světě, takže už to určitě dávno znáte.

Golf ve Španělsku můžete hrát celoročně. Sezona se dělí do tří období, přičemž nejlépe se hraje na jaře a na podzim. V létě by vám mohlo být na španělských golfových hřištích trošku horko a v zimě zase fouká. Takže ideální je vyrazit od března do listopadu, ale vynechat prázdninové měsíce.


Motokárová dráha
La Manga

Máte rádi rychlou jízdu? No tak to byste při svém pobytu na Costa Calida neměli minout Karting La Manga del Mar Menor, který leží hned při výjezdu z La Mangy u dálnice na Cartagenu.

Karting La Manga má jednu z nejdelších motokárových tratí na jihu Španělska. Vybírat si můžete z 10 typů různě rychlých motokár pro děti i pro dospělé. Jízda na těch nejrychlejších je tak ostrá, že vás na něj ani nepustí, pokud vám ještě nebylo 18 let.

Cena za 8 minutovou jízdu je dle typu motokáry od 8 do 20 EUR a nebo si můžete půjčit super závodní speciál za 40 EUR.

Kiteboarding Španělsko

Celé pobřeží Costa Calida a zejména La Manga del Mar Menor je rájem vodních sportů.

Kde jinde si pro kiting, windsurfing či plachtění vybíráte ze dvou moří. Ať už se rozhodnete pro klidnou hladinu laguny Mar Menor nebo bouřlivější středozemní moře, odvezete si domů úžasné zážitky.

Největší výhodou La Mangy je, že vodní sporty se zde dají provozovat celoročně. Na poloostrově La Manga del Mar Menor se nachází mnohé školy kiteboardingu i dalších vodních sportů, kde se na vás už těší zkušení instruktoři i skvěle vybavené půjčovny potřeb pro vodní sporty.