La Manga del Mar Menor – ráj vodních sportů

Kiteboarding ve Španělsku

V oblasti La Manga del Mar Menor jsou dokonalé podmínky pro kiting. Ať už se rozhodnete kitovat ve vlnách středozemního moře nebo na klidnější hladině laguny La Mangy, užijete si to na 100%. 

Kite kurzy ve Španělsku jsou zde na jihu v provozu celoročně. Stačí si jen vybrat z mnoha Escuelas de Kiteboarding, jak se místním školám kitingu ve Španělsku říká.

La Manga del Mar Menor je pro Kitesurfing skvěle cenově dostupná destinace, mimoprázdninové měsíce jsou velmi levné jak na ubytování ve španělsku tak pro letenky.


Půjčovny a lektoři pro vodní sporty


Vyhlášená půjčovna potřeb pro vodní sporty, kde jsou nabízeny i lekce s istruktory se nachází na pláži Lomas de Castillico na okraji laguny Mar Menor.

Snadno se sem dostanete přes Caravaning La Manga nebo procházkou přímo z Playa Honda.

Playa Lomas de Castillico

Pár minut pěšky z Playa Honda se dostanete na jedno z nejlepších míst pro kiting na pobřeží Costa Calida. Pláž Lomas de Castillico na pobřeží laguny Mar Menor má dokonalé zázemí pro veškeré vodní sporty.

Na Playa Lomas de Castillico se dostanete pohodlně autem. Ve škole vodních sportů K-Surf si můžete zarezervovat kurz kiteboardingu se zkušeným instruktorem.

Vaši blízcí vás budou během kite kurzu pozorovat z plážové restaurace El Mirador nebo můžou počkat u bazénu v blízkém Caravaningu La Manga.

Lehkou plachetnici či šlapadla

Ve škole vodních sportů si můžete nejen zařídit lekci plachtění nebo windsurfingu ale také zapůjčit kajak nebo šlapadlo. Lekce s instruktorem si můžete rezervovat prostřednictvím webu K-Surf.

Ceny windsurfingu ve Španělsku jsou příznivé. Za dvou hodinovou lekci plachtění zaplatíte 70 EUR a instruktor windsurfingu na 2 hodiny stojí 45 EUR.

Půjčovna potřeb pro vodní sporty nabízí v cenách za hodinu jednomístný kajak za 8 EUR, dvoumístný za 12 EUR, šlapadlo, windsurf či paddle board kolem 15 EUR a lehkou plachtenici za 25 EUR.