Výlety pro každého

Dovolená, to je relax na pláži, popíjení koktejlů a chytání slunečních paprsků. Pokud ale nejste typ lidí, jehož nejlepší přítel je plážová osuška, máme pro vás několik nápadů na výlet. Vybrat si můžete z výletů, kde nebude potřeba ani auto, neboť se nacházejí přímo v destinaci nebo z výletů do blízkých měst a okolí.

Jako by kamenem dohodil

Přímo ve středisku La Manga del Menor máte možnost udělat si procházku na nultý kilometr do bývalé rybářské vesničky Cabo de Palos pyšnící se malebným přístavem a množstvím barů a restaurací se zahrádkami. Na jejím konci najdete trůnit majestátní maják, odkud se vám otevře pohled na celou La Mangu z jedné stany a na skalnaté útesy ze stany druhé.

Nenechte si ujít také plavbu po laguně Mar Menor, výletní lodí Palmavision, která vyjíždí dvakrát denně z přístavu Puerto Bello na druhém kilometru. Proveze vás okolo pěti ostrovů, kapitán vám pustí španělské hity a ještě vám nabídnout alkoholický nápoj Sangría, abyste se vraceli s ještě lepší náladou.

Výlety v blízkém okolí

Dále na vás čekají dvě významná města. Asi půl hodiny autem najdete Cartagenu, starodávné antické město s vojenským přístavem, znovuobjeveným římským divadlem otevřeným pro veřejnost teprve od roku 2008 a první ponorkou na světě, vystavenou v Muzeu Námořnictva.

Hlavní město regionu Murcia také nezůstává pozadu s honosnou katedrálou Santa María, Královským kasinem, promenádou okolo řeky Segura a malebnými náměstíčky s květinovou výzdobou a příjemnou atmosférou.

Nakonec se můžete jet zrelaxovat do nedalekého San Pedra del Pinatar, kde najdete bahenní lázně pod širým nebem. Jeho aplikace není náročná, než na vás bahno zaschle, nabízí se procházka po promenádě, na jejímž konci uvidíte La Mangu. A na zpáteční cestě se zastavte u přírodního parku Salinas de San Pedro del Pinatar na plameňáky.

Pobřeží Costa Cálida nabízí mnohem více krásných míst, nenechte si ujít regionální park Calblanque, kde nenajdete nic než jen dlouhé pláže s jemným pískem a sem tam nějakého nudistu, dále potom černou pláž v zálivu Portmán nebo skalní útvary v Bolnuevo směrem na Mazarrón.