Regionální park Calblanque

Regionální přírodní park Calblanque se nachází se jen 6km po dálnici, odbočuje se na výjezdu č.11 a dá se dostat skoro až k plážím. Před pár lety zde uzpůsobili parkoviště, které je zdarma.

Ale pozor, v měsících červenci a srpnu je automobilová doprava regulována a je třeba nechat auto na parkovišti u dálnice a dále již pokračovat autobusovými svozy, za cenu 4€ na osobu!

Calblanque nabízí úžasnou podívanou, nenajdete tady žádný plážový bar, jen dlouhé pláže s jemným pískem a nulový signál na telefonu. V chladnějších měsících se dá podnikat pěší turistika. Kdo hledá úplný relax, tady ho najde, ať už na pláži nebo turistickým výšlapem!

Monte de las Cenizas

Velice zajímavý a nenáročný výlet je na bývalou vojenskou pevnost Las Cenizas, která se nachází na vrcholku hory stejného jména a to v nadmmořské výšce cca 300m. Parkuje se na odlesněném prostranství u křižovatky do Llano del Beal, trasa začíná odtud směrem na Portmán. I když se jde celou dobu do kopce, je celkem nenáročná, asi 3 km dlouhá, takže jeho výšlap je vhodný pro všechny věkové kategorie. Vzhledem k mírným a stálým klimatickým podmínkám je tento výlet možno uskutečnit v kteroukoliv roční dobu.

V areálu jsou rozmístěny různé bojové konstrukce – 2 kaňony, střílny, v podzemních tunelech sklady munice a jiných strojů. Hlavice mají na délku 17 metrů, ráže 381mm a dělo mohlo vystřelit projektil o hmotnosti až jedné tuny do vzdálenosti 35km.

I když vojenství neholdujete, určitě vás uchvátí nádherný výhled, z jedné strany na přírodní park Calblanque a ze strany druhé na záliv Portmán a hornickou oblast La Unión a řeknete si, že ty tři kilometry stály za to.

Černá pláž

Pokud chcete vidět něco netradičního, zajeďte si na černou pláž. Z La Mangy přijedete po silnici RM-314 a to směrem na Portmán. Ale na kruhovém objezdu zahnete doleva a velice úzkou cestou se dostanete na Playa del Lastre, záliv byl totiž skoro padesát let zanášen zbytky z místních dolů. Ani to ovšem místním nebrání ve veselém koupání.

My vám spíše doporučujeme vyjít si na menší kopeček s kaplí, kde vás příjemně překvapí bývalá vojenská základna a nádherný výhled na moře.

Skalní útvary u Bolnuevo

Region Murcia, to nejsou jen kilometry pláží, ale i jiná zajímavá místa. Například Začarovaná krajina, tak se říká skalním útvarům u vesničky Bolnuevo, asi hodinu cesty po dálnici směrem na Mazarrón.

Žluté jílové útvary, modelované postupnou erozí, připomínají velké zvláštní houby. Najdete je velice snadno, ve vesnici jsou ukazatele, které vás k nim navedou. Není třeba nikam zajíždět, jsou přímo u cesty, viditelné z dálky.