Výlet lodí Mar Menor

Pokud byste chtěli Mar Menor poznat také jinak než jen z plážové osušky, můžete zkusit klidnou plavbu výletní lodí Palmavision, která vás proveze kolem pěti ostrovů. 

Dostanete se skoro až na úroveň čtrnáctého kilometru La Mangy a to vše za líbivých zvuků španělské hudby, kterou z reproduktorů pouští pan kapitán.

U posledního ostrova se na chvíli zastavuje, posádka vám naservíruje mírně alkoholický nápoj Sangría a pak se s ještě veselejší náladou vracíte zpět do přístavu.


Výletní loď PALMAVISION

Loď vyjíždí každý den z přístavu Puerto Bello, nacházejícím se na druhém kilometru La Mangy a plavba trvá asi hodinu a půl. Loď má kapacitu cca 70 lidí, toalety jsou dole na kryté palubě, u menšího barového pultu lze u posádky zakoupit voda a nealkoholické nápoje.

Platí se přímo u posádky a rezervace předem není nutná. Může se ale stát, že když se dostaví méně zájemců, loď vyplouvat nebude, je proto lepší si plavbu zajistit předem a my vám s tím rádi pomůžeme.

Jelenní ostrov (Isla de Ciervo)

Isla de Ciervo je prvním ostrovem, se kterým se na plavbě lodí setkáte. Je dvouhrbý a s jeleny opravdu nemá nic společného. Asi vás hodně překvapí, že se na něj dá dostat i pěšky!

Z nejbližší pláže půjdete asi deset minut lagunou Mar Menor, voda dosahuje maximálně do půli stehen a stezka je značena dřevěnými kůly.

Sice toho na něm moc neuvidíte, ale můžete si vyzkoušet napatlat se léčivým bahnem, určitě tam potkáte místní usedlíky nebo turisty, kteří vám jistě rádi poradí, jak na to.

Baronův ostrov (Isla del Barón)

Isla del Barón je největším ostrovem s rozlohou 93ha. Název je odvozen od zámožného barona italského původu, který zde byl vězněn.

Po skončení trestu byl do ostrova tak zamilován, že si jej v roce 1878 koupil a postavil menší palác arabského stylu s botanickou zahradou.

Nyní je věž přebudována na luxusní apartmány pro 10 lidí a jen tak pro zajímavost se pronajímá za 12 000 EUR na týden. K pronájmu se počítají i služby kuchaře, služebné a loďka. Samozřejmě je zde zavedena elektrika, voda a dokonce i Wifi.