Zpáteční letenky Krakow Alicante od 1 000 Kč

Linkou společnosti Ryan Air Krakow Alicante se můžete do destinace La Manga del Mar Menor dostat až 3x týdně, letá se v pondělí, v pátek i v neděli. V pondělí startuje let Krakow Alicante v 11.25 h, v pátek se letí odpoledne 17.20 h a neděle má odlet opět kolem poledne v 12.40 h. Na letiště v Alicante přiletíte pondělním letem ve 14.50 h, pátečním ve 20.45 h a nedělním tam budete 16.05.

Letenky z Krakowa do Alicante

Nízkonákladové letenky Krakow Alicante od Ryan Air se dají pořídit již od 600 Kč za jednu cestu, vše se ale liší dle sezony. V březnu či dubnu, což je již ve Španělsku krásných 20 stupňů a vy můžete vyrazit na golf či kolo, se dá zpáteční letenka pořídit za 1 200 Kč.

Cestujete-li z Krakowa do Alicante v květnu nebo červnu, tak se s předstihem dá pořídit zpáteční letenka do 2 000 Kč. O prázdninách se pak letenky Krakow – Alicante pohybují od 3 do 5 tisíc Kč. V září zase ceny letenek klesají.

Kdy letenky do Alicante kupovat?

Nezapomínejte také na to, že stránky Ryan Air nabízejí letenky dlouho dopředu a platí, že čím dříve si je zarezervujete, tím lepší cenu máte.

Pokud jsou pro váš termín letenky z Krakowa zrovna za nevýhodnou cenu, zkuste mrknout i na jiná letiště, z nichž se dá do Alicante dostat. Více o přímých letech do Alicante se dozvíte na stránce letenky Pardubice Alicante nebo letenky Norimberk Alicante.

Letecká společnost Smart Wings nabízí také lety Praha Almería, což je pak na La Mangu podobně daleko jako z Alicante, ale máte v ceně více zavazadel.

Doprava na letiště Krakow

Plánujete-li cestu do Alicante z Krakowa, budou se vám hodit informace o nejvýhodnější cestě na letiště. Nejpohodlnější je to určitě autem

Hezky po dálnici přes Ostravu jste z Brna na letišti v Krakow za necelé 3 hodinky. Z Ostravy urazíte tuto vzdálenost za hodinku a čtvrt, z Oloumouce pojedete lehce nad 2 hodiny a Zlínský kraj je od letiště Krakow vzdálen asi 2 a půl hodiny.

Parkování na letišti Krakow je sice za poplatek ale ne nějak přehnaný. Týden parkování zde pořídíte za 600 Kč.

Na letiště buďte zhruba 2 hodiny před plánovaným odletem.

Jak na letiště Krakow autobusem

Na Krakowské letiště se můžete dostat také autobusem. Pohodlné spoje společnosti Flixbus zvládnou trasu Brno – Krakow již za 4 h a 35 minut v ceně od 199 Kč.

Vybírat si můžete ze 7 spojů denně, které jsou na web postupně doplňovány.

Při výběru jízdenky si nechte nějakou časovou rezervu, protože zvolíte-li sice výhodnou cenu od Flixbusu, musíte v centru Krakowa ještě přestoupit na autobus č. 208 s odjezdem vždy jednou za hodinu, který vás za zhruba 45 minut a cenu 24 Kč dopraví na letiště.

Další spoj vypravuje každý den v 8.30 ráno z Brna Student Agency. Jeho obrovskou výhodou je, že vás dopravví až na letiště. Nevýhodou je přestup v Olomouci na vlak a ve stanici Ostrava Svinov zase zpět na autobus. Cesta vám ale i tak zabere méně než 5 h. Cena začíná na 378 Kč a nejdražší jízdenky zatím stojí 429 Kč. I zde ale počítejte, že autobusy se na web Student Agency vypisují vždy jen 2 měsíce dopředu. V neposlední řadě je třeba připomenout, že spojem Student Agency se dá stihnout jedině páteční let v 17.20 h.

Ať už budete cestovat odkudkoliv, můžete se spolednout na přímé spoje z Ostravy na letiště Krakow. Tato trasa vám zabere 2 a půl hodiny a kromě již zmíněných Student Agency ji jezdí i Leo Expres – pohodlně  4x denně od 299 Kč a jízdenky mají vypsané vždy na půl roku dopředu. Cestu do Polska vlakem moc nedoporučujeme, jsou zbytečně dlouhé, s mnoha přestupy a stojí víc.

Cesta z letiště Alicante na La Mangu

Z letiště Alicante k plážím La Manga del Mar Menor se nejrychleji dopravíte autem. Cesta trvá dle hustoty provozu zhruba hodinu a čtvrt, máte-li apartmán na kraji poloostrova La Manga. S apartmánem na vzdálenějším kilometru La Mangy se prodlouží jen o pár minut.

Vaši cestu z letiště může vyřešit náš letištní transfer nebo vaše rezervace u některé autopůjčovny na letišti Alicante. Z letiště Alicante do destinace La Manga del Mar Menor se dá dojet i místním autobusem, který zastavuje přímo na La Manze. Bližší informace najdete na stránce Autobusová doprava z letiště Alicante.