Zpáteční letenky Norimberk Alicante od 1 000 Kč

Linkou společnosti Ryan Air Norimberk Alicante se do Španělska dostanete 2x týdně, letá se vždy ve čtvrtek a v neděli. Délka letu na mezinárodní letiště Alicante je 2 h a 45 minut. Čtvrteční lety Norimberk Alicante startují v 16.50 h a na letišti Alicante přistávají v 19.35 h. Nedělním letem můžete startovat již 6.30 h a přílet na letiště Alicante je pak již v 9.15 h, takže máte celý den před sebou. Při hledání letenek na webu Ryan Air dávejte pozor na správný název Norimberka, kterému se mezinárodně říká Nuremberg.

Letenky z Norimberku do Alicante

Ceny letenek Norimberk Alicante se různí dle sezonní nabídky a předstihu, s jakým je nakupujete.

V brzkých jarních měsících, kdy je ve Španělsku zhruba 20 stupňů, se dá jednosměrný let pořídt již od 500 Kč. V měsících jako je květen a červen, kdy už se dá na jihu Španělska koupat, seženete jednosměrnou letenku od 875 Kč.

O prázdninách se dá jedna cesta z Norimberku do Alicante koupit běžně za 1 000 Kč, i když se dají najít i termíny za 775 Kč. To však platí spíše pro červenec, v létě 2018 se letenky na srpen vyšvihly výš. V září se ceny letenek zase utlumují a v říjnu je už jsou za jarní ceny.

 

Kdy letenky do Alicante kupovat?

Letenky kupované na last minute budou ale asi dost drahé. Ideální je vybírat dovolenou v oblasti La Manga del Mar Menor pár měsíců předem. Nesedne-li vám čas nebo cena letenek z Norimberku, můžete letět odjinud a koupit třeba letenky Pardubice Alicante nebo letenky Krakow Alicante. I tyto lety do Alicante jsou přímé.

Do Španělska se dostanete i přímým letem z Prahy na letiště Almeria. Největší výhodou letenek Praha Almeria je, že u Smart Wings máte v ceně letenky 2 zavazadla na osobu.

Doprava na letiště Norimberk

Zvolíte-li let do Alicante z Norimberku, poradíme vám, jak se dostat na letiště. Cesta autem na letiště do Norimberku trvá z Prahy necelé 3 hodiny. Z Plzně to zvládnete za méně než 2 hodiny a z Brna raději počítejte s 5 hodinami. Výhodou je, že celá trasa vede po dálnici a v Německu se neplatí žádné poplatky.

Parkování na letišti Norimberk si můžete rezervovat předem. O prázdninách pořídíte týden za 57 EUR ve vzdálenosti 7 minut transferem, který je v ceně. Více se ale doporučuje zvolit parkování v docházkové vzdálenosti, které lze pořídit od 73 EUR. Pro snadnější orientaci mrkněte na ceník parkování na letišti Norimberk.

Jak na letiště Norimberk autobusem

Další možností jak se dostat na norimberské letiště je autobus. Nejrychlejší autobusy z Prahy jsou v Norimberku za 3 h 25 minuut a jízdenku pořídíte od 379 Kč.

Doporučujeme využít nejen Flix Bus, který do Norimberku posílá 11 spojů denně, ale i Student Agency, u níž si můžete vybrat z 8 linek denně v ceně od 490 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Metrem na letiště v Norimberku

V Norimberku se vystupuje na centrální autobusové stanici Willy Brandt Platz, odkud se na letiště dostanete metrem U2, osmá konečná stanice červení linky U2 je Nürnberg Flughafen. Metrem pojedete 13 minut a linka U2 do konečné zastávky Flufhafen jede každých 10 minut.

Metro je v provozu od 5 ráno do 1 v noci, mezitím jej nahradí noční autobus N12, který odjíždí vždy v celou a cesta mu zabere 25 minut. Za jednu cestu metrem zaplatí dospělí 2,75 EUR a dítě 1,37 EUR. Pro ověření spoje doporučujeme německý vyhledávač metra VGN. Cesty vlakem jsou s přestupem a stojí dvojnásobek.

Z letiště Alicante na Mar Menor

Nejpohodlněji se jede autem, kdy cesta trvá lehce nad hodinu. Závisí to na hustotě provozu a umístění vašeho ubytování na začátku či konci poloostrova La Manga.

Pro cestu na pláže Mar Menor si můžete objednat náš letištní transfer či využít služeb autopůjčovny na letišti Alicante. Z letiště Alicante na La Mangu jezdí i autobusy, které staví na mnoha místech Mar Menor. Více o cestě autobusem z letiště najdete na stránce Autobusová doprava z letiště Alicante.