Zpáteční letenky Pardubice Alicante od 1 000 Kč

Linka společnosti RyanAir Pardubice Alicante je v provozu 2x týdně, lety jsou vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pondělní lety Pardubice Alicante startují v 18.55 h zatímco čtvrteční v 20.30 h. Přílet na letiště v Alicante je v pondělí 21.50 h a ve čtvrtek ve 23.25 h.

Letenky z Pardubic do Alicante


Ceny letenek Pardubice Alicante jsou různé dle sezonní nabídky. V měsících jako březen či duben, kdy je ve Španělsku již kolem 20 stupňů, se dá jednosměrná letenka koupit od 500 Kč.

V květnu a červnu se jedna cesta pohybuje od 900 Kč. O prázdninách se pak dá jedna cesta z Pardubic do Alicante pořídit zhruba od 1 500 Kč. V září zase ceny letenek padají dolů.


Kdy letenky do Alicante kupovat?


Tyto ceny se na stránkách Ryan Air odvíjejí také od toho, s jakým předstihem letenky kupujete. Letenky pořizované na poslední chvili budou dražší.

Alternativou je pak využít lety z levnějších letišť, například koupit letenky Norimberk Alicante nebo letenky Krakow Alicante.

Společnost Smartwings nabízí letenky z Prahy do Almerie. I u Smartwings se jedná o přímé lety, u nichž máte možnost vzít si  v ceně letenky 2 zavazadla na osobu.

 

Doprava na letiště Pardubice

Letíte-li do Alicante z Pardubic, bude vás asi také zajímat jak se dostat na letiště.

Nabízí se doprava autem po dálnici D11 z Prahy, která trvá až na letiště něco málo přes hodinu nebo cesta z Moravy přes Brno, tam už záleží odkud jedete, ale z Brna to netrvá déle než 2 hodiny.

Ze Zlínska se pak vyplatí jet spíše přes Olomouc, kde vám cesta zabere jen 2 a půl hodiny. Parkování na letišti Pardubice je po celý rok zdarma.

Jak se dostat na letiště do Pradubic bez auta?

 

Další možností jak se dostat na pardubické letiště je vlak. Nejrychlejší spoje urazí trasu Praha – Pardubice již za 50 minut

Doporučujeme využít nejen České Dráhy ale také společnosti Leo Express či Regio Jet, které nabízejí jednosměrné jízdenky již od 79 Kč.

Se stejnými společnostmi se do Pardubic dostanete třeba i z Brna.

Cesta bude trvat hodinu a půl a jednosměrnou jízdenku pořídíte již od 99 Kč. Cesty autobusem jsou zbytečně dlouhé a stojí víc.

Další výhodou při cestování vlakem je blízkost letiště od pardubického hlavního nádraží.

Vybrat si můžete mezi tramvají č. 8, která jede trasu 6 minut a nebo autobusem č. 90, s nímž máte výstup přímo před terminálem letiště Pardubice za pouhých 8 minut. Jak vám navazuje vlak a pardubické MHD se můžete mrknout třeba přes Idos.

Nejpohodlnější je vzít si na letiště taxi. Společnost Taxi GT jezdi trasu hlavní nádraží – letiště za pouhých 89 Kč. Stačí si je objednat přes číslo, které vidíte vedle na obrázku.

Z letiště Alicante na pláže Mar Menor

Jak se dostat z letiště Alicante do oblasti La Manga del Mar Menor? Nejrychlejší cesta je autem a trvá něco málo přes hodinu. Záleží to nejen na provozu ale také na tom, na kolikátem kilometru poloostrova La Manga jste si vybrali ubytování.

Pro cestu můžete zvolit náš letištní transfer nebo využít autopůjčovny na letišti Alicante. Z letiště do oblasti La Manga del Mar Menor se můžete dostat také autobusem, který vám zastaví kousek od vámi vybraného apartmánu.

Více informací vám dá stránka Autobusem z letiště Alicante.