Přímé lety Praha Almerie

Linkou společnosti Smart Wings Praha Almeria se do Španělska dostanete 3x týdně, letá se vždy ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Délka letu na mezinárodní letiště Almeria je 3 h a 15 minut. V sobotu se odlétá z Prahy 12.20 h a v Almerii se přistává v 15.35 h. Nedělním i čtvrtečním letem můžete startovat 18.20 h a přílet na letiště v Almerii je pak již v 21.35 h. Největší výhodou letů z Prahy je možnost mít v ceně až 15 kg těžké odbavené zavazadlo a palubní zavazadlo o váze až 8 kg.

 

Letenky z Prahy do Almerie

Ceny letenek Praha Almeria se odvíjí od sezony a včasnosti nákupu. Na přelomu května a června, kdy si už ve Španělsku užijete sluníčko a 25 stupňů, se dá jednosměrný let pořídt od 2 500 Kč.

V červnu nebo září, kdy cestu do Španělska nejvíce doporučujeme, seženete jednosměrnou letenku od 3 000 Kč.

O prázdninách se dá cesta z Prahy do Almerie pořídit za 4 000 Kč, i když se dají najít i vyjiméčné termíny za levnější ceny, ale je třeba koupit letenky několik měsíců předem.

Ideální je vybírat dovolenou v oblasti La Manga del Mar Menor například na jaře.

Cestujte do Španělska levněji

Pokud se vám nehodí den odletu nebo byste raději levnější letenky do Španělska, zkuste se podívat na lety odjinud než z Prahy a vybírejte letenky Norimberk Alicante, letenky Pardubice Alicante nebo letenky Krakow Alicante.

Jedná se o přímé lety společnosti Ryan Air. Z letiště Alicante se dostanete na pláže Mar Menor ještě o něco málo rychleji než z Almerie. Nevýhodou ale je, že za větší zavazadla navíc si budete muset trochu připlatit.

 

Z letiště Almeria do oblasti La Manga

Nejpohodlněji se jede autem, kdy cesta trvá necelé 2 hodiny.

Závisí to na hustotě provozu i výběru vašeho apartmánu na začátku či ke konci La Mangy.

Cesta autem se nabízí ve dvou podobách, buď si můžete rezervovat náš letištní transfer a nebo si půjčit auto na letišti v Almerii.

Z letiště se dá dostat i autobusem, více o tom jak na to najdete na stránce Autobusová doprava z letiště Almeria.