Autobusem z letiště Alicante na La Mangu – levně a rychle

Autobusem z letiště Alicante do destinace La Manga del Mar Menor se dostanete zhruba za 10 EUR. Čeká vás ale přestup v Murcii i Cartageně. Celá cesta se ale dá v pohodě zvládnout za 2 a půl hodiny.

Autobus z letiště Alicante do Murcie jezdí denně od 7.15 do 21.45 h a cesta trvá 55 minut. Cena za jednosměrnou jízdenku včetně zavazadel je 5,27 EUR. Přesné časy odjezdů jsou k dispozici na serveru www.alsa.es.

Autobusová zastávka se nachází před budovou letiště Alicante – Elche. Nejsnadněji se k ní dostanete, když ze vstupní haly vyjedete výtahem do 2. patra a vyjdete ven.


Přestup Murcia – Cartagena

Přestup na autobusovém nádraží v Murcii je velmi snadný. Autobusy na sebe navazují a jejich nástupiště jsou zhruba 15 m od sebe.

Vše je přehledně zobrazeno na elektronické tabuli a na přestup máte vždy minimálně 15 minut.

Pokračujete tedy do Cartageny, kam cesta z Murcie trvá 45 minut. Autobusy odjíždí vždy v celou a to od 7 od rána až do 21 h.

Cena jednosměrné jízdenky včetně zavazadel je 4,75 EUR a není nutné ji kupovat předem přes internet.

Spojení si můžete ověřit na stránkách www.lycar.es. Přes server Lycar se dají vyhledat i přímé autobusové jízdenky Murcia – La Manga del Mar Menor. Jejich cena se pohybuje kolem 6 EUR a odjezdy se liší dle toho, zda se jedná o víkend či všední den. Spojů je však méně než těch do Cartageny.

Z Cartageny k Mar Menor

Poslední část cesty pro vás, co jste nezvolili jeden z přímých autobusů z Murcie na La Mangu, bude trasa Cartagena – La Manga del Mar Menor. Trvání je zhruba 45 minut, zde už opravdu záleží, na kolikátém kilometru se nachází vámi vybraný apartmán.

Pro lepší orientaci v místní dopravě jsme vám na níže umístili Jízdní řády z La Mangy do Cartageny a zpět. Budou se vám hodit nejen pro dopravu na letiště Alicante ale také na výlet do kouzelného přístavu Cartagena.

Co zajímavého ještě stojí za návštěvu v oblasti La Manga del Mar Menor najdete na stránce Výlety La Manga.

Nechce se vám busem? Půjčte si auto.

Alternativou k cestě autobusem z letiště Alicante do oblasti La Manga del Mar Menor je letištní transfer Alicante – La Manga del Mar Menor, který organizujeme našim klientům na míru s česky hovořícím doprovodem. Více informací o individuální dopravě z letiště na La Mangu najdete na stránce Letištní transfer.

Další možností, jak se snadno a rychle dostat z letiště Alicante na pláže La Mangy, je využít různé autopůjčovny letiště Alicante. Ideální je mít půjčení auta rezervováno předem. Získáte tak lepší cenu i jistotu. Více o tom jak si půjčit auto na letišti Alicante se dozvíte na stránce Autopůjčovny na letišti Alicante.