Autopůjčovny na letišti 

Nejpohodlněji se na La Mangu Mar Menor dostanete autem. Jak na našich stránkách zjistíte, autobusová doprava není zrovna pravidelná a hlavně neexistuje přímé spojení. Je třeba dvakrát přestupovat, nejprve ve městě Murcia a poté v Cartageně. Když počítáme čekací doby mezi jednotlivými spojení, mnohdy cestováním a přestupy ztratíte celý den.

Na letišti se nachází množství autopůjčoven, nejznámější je například Goldcar a Centauro. Společnosti Ibercar a La Manga Rent a Car S.L. mají pobočky i ve vaší cílové destinaci La Manga. Pokud byste chtěli auto využít jen na pár dní, vyzvednete si jej na letišti a poté předáte v místě pobytu na prvním a druhém kilometru. Nabízejí také odvoz na letiště, s příplatkem i se řidičem, zaměstnancem společnosti.

Můžete vyzkoušet rezervaci přes portály Car Rentals nebo Auto Europe, srovnávají všechny dostupné autopůjčovny nabízející ty nejnižší ceny.

Rezervace vozidla a ceny

Určitě doporučujeme rezervaci ještě před odletem, zajistíte si tak vozidlo dle vašich představ a klidný spánek.

Když byste rezervaci zrušili více jak 24 hodin předem, peníze vám budou vráceny v plné výši, vždy je ale lepší pořádně si pročíst obchodní podmínky jednotlivých společností.

Pokud zaplatíte předem již při rezervaci, vyjde vás to asi jen o dvě eura levněji než při platbě na místě.

Obecně platí, že čím déle si vozidlo pronajmete, tím méně zaplatíte.

Ceny jsou různé podle toho, ve kterém měsíci budete cestovat. Například Opel Corsa vás vyjde na 13€ na celý týden v červnu a pronájem třeba Audi A3 stojí 33€. V srpnu jsou ceny již vyšší, za ty samá vozidla zaplatíte 111€ a 175€ na týden. Vozidla se většinou půjčují s plnou nádrží a s tou se taky vracejí. Pozor ale na to, co je v ceně zahrnuto a co nikoliv!

Vratná záloha

U přepážky při předávání vozidla musíte předložit platnou kreditní kartu (většinou se jedná o karty MasterCard a Visa).

Většina autopůjčoven nepřijímají debetní ani předplacené karty a musí být potvrzeno, že máte na kartě dostatek prostředků na zadržení zálohy.

Už každé společnosti je to různé, částka se pohybuje od 1.200 do 1.400 EUR.

Záloha je zárukou pro případ poškození čí odcizení vozidla a po skončení pronájmu vám samozřejmě bude automaticky vrácena.

Co není zahrnuto v ceně

Pokud se chcete vyhnout blokaci zálohy na vaší kreditní kartě, máte možnost přikoupit havarijní pojištění, aby vám v případě nehody byla vrácena částka za spoluúčast, zajistí vám to plné krytí výdajů v případě jakékoliv nehody.

Počítejte ale s tím, že se tak částka za pronájem vozu značně navýší, minimálně o 20€ na den!

Zvláštní výbava jako například dětská sedačka (asi 8€ na den) nebo zapůjčení GPS (asi 10€/den) se rezervuje na požádání předem a platí se přímo na přepážce. Můžete si připlatit i za dalšího řidiče.